skip to Main Content
IPTV Farkı Ne

IPTV Farkı Ne

VoD uygulaması ile kullanıcı istediği yayını istenen zaman aralığında; ileri alma, geri sarma durdurma gibi işlemleri gerçekleştirebilecek şekilde izleyebilir. Resim üstünde resim özelliği ile TV seyrederken eşzamanlı olarak İnternet uygulamaları çalıştırılabilir. Set-top box cihazına İnternet üzerinden erişim sağlanabilir. Bu özellik sayesinde istenilen yayın kayıt altına alınır. Kablosuz bağlantı tarafından desteklenir. Beraberinde VoIP ve veri haberleşmesi özellikleri kullanılabilir. Diğer Uydu sistemleri ile beraber rahatlıkla kullanılabilir. İnternet üzerinden yapılabilecek birçok uygulama IPTV ile kullanılabilir. Ayrıca iP TV Server diğer alternatiflere kıyasla daha kaliteli bir görüntü yayını sağlamaktadır. Sıradan kablolu yayın ve uydu panellerine kıyasla iPTV Server hem daha rahat hem de daha güvenli bir TV izleme deneyimi sunmaktadır.

iP TV NORMAL TV ALIŞKANLIĞINI DEĞİŞTİRİYOR

Yeni nesil Televizyon yayınları izleyici alışkanlıklarını değiştirmeye ve geliştirmeye başlamıştır. Daha önce TV karşısında aktif olmayan TV izleyicisi daha katılımcı, daha aktif bir hale gelmiştir. İzleyici sadece TV seyretmekle kalmıyor, izlediği TV programına katılabiliyor, izlediği yayını sosyal çevresi ile izleme deneyimini paylaşıyor hale gelmiştir. Bu durum izleyicileri TV’nin etkin bir parçası haline getirmiştir.

Genellikle evlerimizde artık bir değil birkaç TV bulunmaktadır, ikinci ekranda bir youtube, veya herhangi bir sosyal medya platformu olabilmektedir. Dolayısıyla klasik anlamda TV seyircilerinin sayısı gün geçtikçe azalmaktadır. Birden fazla ekran ve cihaz üzerinden içeriğe erişmek isteyen, zaman kısıtlaması olmadan dilediği yerde izleme alışkanlığını edinmiş yeni bir izleyici kitlesi ile karşı karşıyayız. Dünya’da bazı yapımcılar ve yapım ekipleri dizilerin tamamı toplamakta ve hepsini toptan pazarlamaktadır. İzleyiciler bütün bölümleri satın alarak kendilerinin belirlediği sure içerisinde bütün bölümleri izleyebiliyorlar. Bu durum artık Televizyonların sonunu mu getiriyor? Sorusunu aklımıza getiriyor, çoğu TV kanal sahipleri bu durumun gelecekteki olası etkilerini şimdiden araştırmaya başlamıştır. Televizyon içerikleri ve izleyicileri. Ciddi bir değişim ve dönüşüm içerisinde yer alıyor. Geleneksel TV yayınlarının aksine IP TV teknolojisi istenilen içeriğin, izleyicinin istediği zaman izlenmesini mümkün kılmakta, bu da günümüzün yoğun iş temposu içerisinde kullanıcıların planlarını TV yayınlarının akışına göre değil izleyicinin istediği zaman izlemesine olanak sağlamaktadır. Talebe bağlı görüntü gittikçe popüler bir kavram haline gelmekte ve iPTV teknolojisi de bu hizmet için en iyi altyapıyı hazırlamaktadır. Gelecekte iPTV Server geleneksel TV nin yerini alacaktır. Sizde geleceğe ayak uydurmak isterseniz Türkiyem iPTV 7/24 hizmetinizdedir.

 

iP TV KULLANICILARA DAHA FAZLA İMKÂNLAR SUNACAK

 En güvenilir VİP İPTV ‘nin sizlere sunduğu birçok olanak vardır. Bunlardan kısaca bahsedersek:

Birçok içerik-sınırsız kanal kapasitesi sunabilmektedir. Yüksek Görüntü kalitesi (HD) ve yüksek çözünürlüklü görüntülerin iletimi için en uygun yöntemlerinden bir tanesi iP TV dir. Arşivdeki binlerce seçenek arasında dilediğiniz film, dizi, belgesel yayını seçebilirsiniz, Yayını kontrol etme sarma, İstenilen içeriği kayıt edebilme (Aynı anda birden çok yayın kaydedebilme) Geçmişte yayımlanan programların dilediğimiz zaman izlenebilmesi, Yayının kapsama alanı içerisinde özel içerik sağlanabilmesi iP TV yi diğer geleneksel yayın yöntemlerinden ayırmaktadır. İnternet üzerinden yapılabilecek birçok uygulama IPTV ile kullanılabilir. Ayrıca ip TV diğer alternatiflere kıyasla daha kaliteli bir görüntü yayını sağlamaktadır. Sıradan kablolu yayın ve uydu panellerine kıyasla iP TV hem daha rahat hem de daha güvenli bir TV izleme deneyimi sunmaktadır. Anında alışveriş, oyun gibi internette kullanılan içeriklerini iP TV de de kullanılabilmesi, Ses, e posta gibi etkileşimli hizmetlerin bir arada kullanılabilmesi iP TV teknolojisini rakiplerinden öne çıkarmaktadır.

iP TV ’DE İÇERİK ÇEŞİTLİLİĞİ

iP TV Serverin bu yeni TV platformlarında nasıl pozisyon alacağına ve nasıl fırsatlar oluşturacağına yakından bakmak gerekiyor. iP TV’nin gerçek anlamda diğer yayıncılık yöntemlerine alternatif olabilmesi için gerekli olan en önemli araçlardan birisi de içeriktir. İçerik, iP TV’nin önemli özelliklerinden biridir. İçerik iP TV’yi diğer platformlarından biridir. VİP IPTV sizlere 10000 + UHD, HD yayınlar sunarak sizlere kaliteli bir TV deneyimi sağlamak amacı güder.

This Post Has One Comment
  1. Instant grounds frappuccino a espresso, coffee espresso, barista cultivar caramelization cortado white and frappuccino organic. Cappuccino, black as, turkish, frappuccino, chicory, dripper, organic est, sugar, medium, cup organic caramelization qui dark.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

08:09 1.8.2019
1
Merhaba İPTV Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayın
Powered by
Back To Top site ekle forumlarToplist 25